Projekty

AKTUÁLNE PROJEKTY:

Nadácie Jána Korca, v spolupráci s SPP –  5 000,- EUR

–  príspevok na fyzioterapiu v dennom stacionári Comitas.  Cieľom bolo terapiami navodiť harmóniu tela i mysle, ale i zvýšenie odolnosti organizmu či prevencia pred možnou bolesťou spôsobenou stuhnutím niektorej partie tela. Fyzioterapia má vplyv najmä na psychiku pacienta. Pomáha odbúravať stres a napätie, ktoré sa hromadí vo svaloch pohybového aparátu, zároveň prispieva k prekrveniu pokožky, čo vplýva i na správnu rekonvalescenciu svalov a podieľa sa taktiež na lepšom vyplavovaní odpadových látok z celého organizmu. V dlhodobej izolácii počas pandémie v roku 2020 mala fyzioterapia obzvlášť význam pre našich klientov.

Bazár chalanov – 7 250,- EUR a OZ Štvorlístok – 3 000,- EUR

Letný rekondičný pobyt OZ ISKIERKA sa konal už po 20krát. Tento rok sa uskutočnil v termíne 25. júla až 1. augusta, v malebnom prostredí dedinky Osrblie v Hoteli Zerrenpach. Zúčastnilo sa ho 28 rodín detí s detskou mozgovou obrnou a 10 animátorov. Tohtoročný letný pobyt bol pre naše deti a ich rodičov mimoriadne dôležitý, nakoľko sme sa ocitli na jar tohto roku v novej a nepoznanej situácii. Pandémia COVID-19 neobišla ani nás.  A od začiatku marca boli naše deti doma, nenavštevovali školu ani zariadenie sociálnych služieb, kde sa im poskytujú sociálne služby na dennej báze a hlavne kde sa denne stretávajú so svojimi kamarátmi a rovesníkmi. Ocitli sa v úplnej izolácii, tak ako oni , tak aj ich rodičia, ktorí sa musia o nich starať 24 hodín denne, pretože patria do rizikovej skupiny. Minimálny kontakt s okolím či priateľmi vplýval aj na psychické zdravie našich detí. Ak  prežívajú dlhodobú izoláciu, môžu sa  dostať do stavu tzv. psychickej deprivácie. Ide o dlhodobé zníženie kontaktu s podnetmi, ktoré sú pre nich v bežnom živote veľmi dôležité.

 

 

GEFCO – 1 960,-EUR

Biblioterapia – často využívaná terapia, ktorá sa realizuje pri práci s ľuďmi  zdravotne znevýhodnenými. Táto terapia využíva účinky čítania na liečbu a podporu psychického zdravia